Menu

Cart

Finále Ligy Majstrov v Berlíne

Oficiálna lopta ?#?UCL? už čaká na tých najlepších z najlepších.

 

Finále futbalovej Ligy majstrov 2014/15 bude v Berlíne, súboj o trofej v Európskej lige UEFA sa v tom istom roku uskutoční vo Varšave.

 

"Vybrali sme úchvatné dejiská pre finále pohárových súťaží v roku 2015," komentoval generálny sekretár Európskej futbalovej únie (UEFA) Gianni Infantino.

Na nemeckú metropolu a jej Olympijský štadión padla voľba v čase, keď sa schyľuje k finále Ligy majstrov medzi bundesligovými rivalmi Borussiou Dortmund a Bayernom Mníchov v londýnskom Wembley. V minulosti Nemecko hostilo rozhodujúci duel o prvenstvo v najprestížnejšej klubovej súťaži starého kontinentu v Mníchove (1993, 1997 a 2012) a v Gelsenkirchene (2004), Berlín bude mať premiéru.

Poľsko sa vlani osvedčilo ako spoluusporiadateľ majstrovstiev Európy, na pohárovej scéne zažije absolútny finálový debut. Šancu dostal Národný štadión vo Varšave.

V roku 2014 sa európske klubové trofeje rozdávali v Lisabone a v Turíne. Portugalčania sa ujali finále Ligy majstrov, Taliani sa tešili na posledný zápas Európskej ligy.

Zdroj: SITA Foto: Reuters,archív

 

 

Naposledy zmenenéstreda, 18 február 2015 00:33
Viac z tejto kategórie: adidas football teamsport »

SPORT PRO s.r.o.

SPORT PRO s.r.o.

Potočná 26

Office: Čermeľská 1 (štadión Lokomotívy)

040 01

Košice

Slovensko

KONTAKTUJTE NÁS

Facebook

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Instagram

Color I Color II Color III